Obuv Lacoste provází podobný příběh, jako trička a další oblečení této značky. Od vyloženě tenisových bot se nabídka postupem času rozšířila i k jiným sportům a v neposlední řadě i k vycházkové obuvi pro běžné nošení. Ležérní styl, jednoduchost a sportovní elegance – tolik typické prvky veškerého zboží Lacoste – je patrná i tady. Pohodlí a vysoká kvalita, to jsou vlastnosti, které při nošení těchto bot oceňuje každý.

Tisíce levných předmětů! Tisíce levných předmětů!

Tenisové boty Lacoste byly veřejnosti poprvé představeny v roce 1985, za rok přibyly i boty jachtařské a později vycházkové. Dnes už se s obuví, kterou samozřejmě zdobí malý zelený krokodýlek, setkáte i na golfových hřištích a v ulicích velkoměst. Od 90.let vlastní licenci na jejich výrobu britská firma Pentland, zabývající se výrobou obuvi i dalších známých značek. S Lacoste jsou zavázáni vyrábět veškerou obuv ve Francii, a to z nejkvalitnějších materiálů – kůže, plátna a semiše.

Dodnes obuv Lacoste reprezentuje pohodlnou, sportovní módu a oplývá detaily typické pro značku. Boty na podpatku u nich nenajdete, i tak jsou elegantní. V posledních letech vyrábí módní baleríny, ale většinu kolekce pořád tvoří tenisky a mokasíny. I tak se Lacoste nebojí experimentovat a občas přinese extravagantnější kousky s výraznými vzory a barvami.

Poslední kolekce září škálou barev, návrháři při jejím vytváření dostali volnou ruku. Tři typové linie – Club, Sportswear a Sport – zahrnují boty pro mladší i starší, pro sportovce i businessmany. Obuv Club je spíše elegantnějšího rázu, mohou ji obout vysoce postavení manažeři a manažerky. Sportswear jsou určené k rekreačním sportům, ale dají se nosit i jako běžná vycházková obuv. Speciálně pro tenisty a vášnivější sportovce jsou potom určeny ergonomicky tvarované boty z linie Sport.